Protiplesňové nátery a nátery fasád

Aby bolo možné plesne bezpečne odstrániť, je nutné dodržiavať bezpečnostné normy a dodržať celý technologický postup určený na sanáciu fasád poškodených plesňami. Iba tak je možné odstrániť plesne z fasády bez toho aby sa pri tom ohrozovalo zdravie ľudí.

Na začiatok je nutné podotknúť, že pri odstraňovaní plesní je nutné fasádu najprv očistiť od plesní, čo sa deje v dvoch krokoch. Prvý krok je ten, že sa na fasádu nanesie odstraňovač plesní, ktorý tieto plesne zneškodní – premení ich na soli, zväčša na kuchynskú soľ - aby už neboli nebezpečné pre svoje okolie. V druhom kroku sa fasáda očistí vysokotlakovým striekaním. Na takto pripravenú fasádu nanášame potom protiplesňový penetračný náter a následne náter určený na renováciu zaplesnených fasád. Jedná sa o špeciálne silikónové nátery s vysokým obsahom biocídnych zmesí, ktoré zabezpečujú dlhodobú ochranu proti opätovnému vzniku plesní.

Pri výbere toho najvhodnejšieho náteru Vám radi poradíme a veríme, že nájdeme riešenie vhodné pre Vašu fasádu.

Nátery fasád

Pri náteroch fasád je dôležité, aby náter, ktorý sa bude na fasádu nanášať, splnil očakávania investora, či už je to rodinný alebo bytový dom. Preto si dovoľujeme rozdeliť nátery do viacerých sekcií.

Klasicky fasádny náter

Jedná na o bežný fasádny náter, ktorý spĺňa základné parametre na ochranu fasád. Hodí sa ako nový aj ako opravný náter na nie veľmi zaťažene fasády poveternostnými vplyvmi, hlavne na fasády kde je nízky predpoklad zašpinenia fasády, prípadne vzniku plesní na fasáde.

Silikónový náter

Silikónový náter sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči prípadnému znečisteniu alebo tvorbe plesní. Jeho zloženie na báze silikónových živíc je stavané tak, aby sa nečistoty a plesne nemohli zachytiť a ďalej sa rozširovať. Dá sa teda povedať, že sa jedná o takzvaný “samoumývaci náter“. Tieto vlastnosti si náter uchováva počas celej doby jeho životnosti.

Silikónových náterov je viac druhov a líšia sa hlavne vlastnosťami a stupňami odolnosti proti nečistotám, plesniam a poveternostným vplyvom. Tie najodolnejšie nátery sa dajú použiť aj na renováciu fasád už napadnutých plesňami.